LITEWSKA E-REZYDENCJA

Zapowiadany od dłuższego czasu program e-rezydencji na Litwie staje się coraz bardziej realny. Prawdopodobnie już w 2021 z litewskiej e-rezydencji będą mogli korzystać nie tylko obywatele tego kraju, ale również obcokrajowcy. Do tej pory liderem w zakresie wprowadzenia e-administracji nadal pozostaje Estonia, która z sukcesem wprowadziła program swojej e-rezydencji w 2014 roku. Udowadniając jak wiele ułatwień administracyjnych oraz publicznych może dostarczyć wprowadzenie e-rezydencji, Litwa podąża śladem Estonii i planuje wkrótce wprowadzenie swojego programu litewskiej e-rezydencji.
Zadzwoń, a pokażemy Ci, jak litewska e-rezydencja może pomóc w Twojej działalności!
Co umożliwi litewska e-rezydencja?
Wprowadzenie litewskiej e-rezydencji oznaczałoby możliwość uzyskania certyfikowanego podpisu kwalifikowanego, który dałby dostęp do wielu państwowych usług. Litewska e-rezydencja w założeniu to zdalny dostęp do administracji, usług publicznych i handlowych. Dostęp do wszystkich powyższych obszarów dostępny byłby przez internet, a co za tym idzie do dowolnego miejsca na świecie. Obcokrajowcy posiadający litewską e-rezydencję mieliby zyskać do wszystkich usług administracji publicznej na równi z obywaletami Litwy.
Zapowiadane korzyści z posiadania litewskiej e-rezydencji
Osoby, które uzyskają status e-rezydenta na Litwie miałyby zyskać możliwość:
- Zdalnej rejestracji spółki na Litwie
- Rejestracji na wizyty lekarskie online
- Złożenia zeznań podatkowych
- Otwarcia rachunku bankowego
- Podpisywania dokumentów finansowych online
- Wykonanie czynności administracyjnych, które obecnie wymagają osobistego stawiennictwa
Poproś o darmową wycenę
Co będzie potrzebne do uzyskania
statusu litewskiego e-rezydenta?
Z dużym prawdopodobieństwem, aby uzyskać status litewskiego e-rezydenta konieczne będzie złożenie wniosku w Departamencie Migracji lub w przypadku osób przebywających za granicą i ubiegających się o status litewskiego e-rezydenta, w litewskim Centrum Wizowym.
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku wydawany będzie certyfikat litewskiego e-rezydenta oraz urządzenie do składania podpisu elektronicznego.
Kiedy będzie można uzyskać
litewską e-rezydencję?
Planowany start litewskiej e-rezydencji datowany był na styczeń 2021. Do tej pory prace nad e-rezydencją na Litwie nadal trwają. Na naszych stronach znajdziecie informacje, kiedy tylko program zostanie uruchomiony, a my chętnie pomożemy Wam w uzyskaniu statusu litewskiego e-rezydenta. Niezależnie od terminu uruchomienia e-rezydencji na Litwie, Thompson&Stein zapewnia kompleksowe usługi przy rejestracji spółki na Litwie.
Dowiedz się więcej
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ