5 urodziny programu e-Rezydencji

 

E-rezydencja wabikiem dla zagranicznych przedsiębiorców

 

Program estońskiej e-rezydencji znacznie przerósł oczekiwania samych Estończyków. Stał się ich flagowym produktem rozpoznawalnym na cały świat. Za pomocą karty e-rezydenta każdy może prowadzić swoją firmę w Estonii całkowicie zdalnie. Cieszy nas fakt, że coraz więcej e-rezydentów z Polski.

Jeśli jesteś w tym gronie, a wciąż nie dołączyłeś do naszej grupy na Facebooku, koniecznie zajrzyj tutaj. Znajdziesz tam wiele porad dotyczących prowadzenia biznesu w Estonii.

 

Czym jest estońska e-Rezydencja?

Kartę e-rezydenta najłatwiej przyrównać do certyfikowanego podpisu elektronicznego. Ubieganie się o nią ma sens wtedy, kiedy faktycznie chcemy otworzyć lub rozwinąć w Estonii swój biznes. Od razu chcemy też podkreślić to, że e-rezydencja nie powinna być utożsamiana z rezydencją podatkową.  Jest to po prostu narzędzie, które pozwoli ci załatwić wiele urzędowych spraw bez wychodzenia z domu i konieczności wylotu do Tallinna.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT ESTOŃSKIEJ E-REZYDENCJI

 

Jak można stać się estońskim e-rezydentem?

 

Aby otrzymać kartę należy wejść na stronę internetową programu klikając tutaj. Wystarczy wypełnić formularz wraz z jego załącznikami oraz wnieść opłatę. Kartę można odebrać w Ambasadzie w Warszawie po około 30-40 dniach. Po otrzymaniu karty, czytnika oraz koperty z kodami należy ściągnąć odpowiednie oprogramowanie, które pozwoli korzystać z jej funkcjonalności.

 

Urodziny e-rezydencji w Polsce

 

Piąte urodziny e-rezydencji świętowane były w całej Europie jak i poza nią. Dla Ambasady Estonii w Polsce niezwykle ważne jest wsparcie dla biznesu dlatego też, oprócz części cocktailowej, był także czas na merytoryczne dyskusje i prezentacje przybyłych z Estonii gości. Jako partner programu e-rezydencji oraz service provider z wieloletnim doświadczeniem na rynku, podzieliliśmy się tym podczas tych wydarzeń wiedzą o tym, jak wygląda prowadzenie działalności w Estonii w praktyce.