Aktualności

nasze projekty i sukcesy

Obsługa prawna marki Balamonte

 

W sobotę (9.06) zadebiutowała marka modowa Balamonte. Kancelaria Thompson&Stein zapewniła kompleksową obsługę prawną obejmującą m.in. negocjacje nabycia nieruchomości, rejestrację znaków towarowych oraz tworzenie ładu korporacyjnego.

 

Thompson&Stein partnerem III International Conference on Comparative Law 2018

 


Kancelaria Thompson&Stein została oficjalnym parterem merytorycznym konferencji III International Conference on Comparative Law, która odbędzie się w dniach 16-17 lutego 2018 roku w Warszawie. Organizatorem projektu jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa, największa niezależna i niepolityczna organizacja zrzeszająca studentów prawa i młodych prawników. Eksperci Thompson&Stein podczas prelekcji i warsztatów przybliżą uczestnikom wiedzę o estońskich systemie gospodarczym.

 

Spółka w Estonii – nie ryzykuj – zaufaj profesjonalistom

 

 

Wraz ze wzrostem obciążeń podatkowych w Polsce, wzrasta popularność Estonii jako Raju Przedsiębiorców. Wszystkie osoby zainteresowane otwarciem spółki w Estonii, przestrzegamy przed korzystaniem z usług nieautoryzowanych firm, pośredników o niewiadomej reputacji. Proces otwierania, prowadzenia przedsiębiorstwa poza granicami Polski, wymaga znajomości zarówno prawodawstwa Estońskiego, jak i Polskiego. Korzystanie z porad, pośrednictwa niezweryfikowanych podmiotów prowadzi do sytuacji, w której taka transakcja może stać się źródłem potencjalnych problemów w Polsce lub Estonii.

 

Kancelaria Thompson&Stein jest jedyną Kancelarią posiadającą swoje biura zarówno w Polsce (Warszawa), jak i w Estonii (Tallinn). Nasze usługi są regularnie rekomendowane przez Ambasadę Estonii w Warszawie, a także polski konsulat w Tallinnie. Zakres prac Kancelarii obejmuje nie tylko sam proces rejestracji spółek, ale również ich kompleksową obsługę prawną, księgową, administracyjną czy podatkową.

 

Prowadząc działalność gospodarczą, nie warto ryzykować współpracy z niesprawdzonymi podmiotami. Nie ryzykuj – zaufaj profesjonalistom.

 

Firma za granicą - rozwiązanie problemów, ale też źródło pułapek

 

 

W najnowszym numerze magazynu Przedsiębiorcy.eu ukazał się artykuł "Firma za granicą - rozwiązanie problemów, ale też źródło pułapek", którego autorem jest Artur Kuczmowski, prawnik z Kancelarii Thompson&Stein. Zapraszamy do lektury.

 

Malta Files - komentarz Kancelarii Thompson&Stein

 

 

Publikację artykułów z serii "Malta files" rozpoczęło w maju 13 europejskich tytułów prasowych należących do sieci European Investigative Collaborations (EIC). Zdaniem autorów publikacja ponad 150 tys. poufnych dokumentów, pokazać ma, że Malta jest rajem podatkowym i pozbawia inne kraje Unii Europejskiej należnych im przychodów podatkowych.

Institute of Financial Services Practitioners, w odpowiedzi na publikację stwierdził, że maltańskie przepisy podatkowe są w pełni zgodne z ustawodawstwem UE oraz stosowane w sposób przejrzysty i jawny. Natomiast większość "poufnych" informacji pochodzi z publicznego rejestru internetowego, dostępnego pod adresem: http://registry.mfsa.com.mt/

"Większość publikowanych dokumentów, to nic innego jak oficjalne informacje dostępne online w rejestrze przedsiębiorstw. Maltański system podatkowy został zatwierdzony w traktacie akcesyjnym Malty z Unią Europejską. Nie jest niczym odkrywczym, iż państwa stosują liczne zachęty do inwestowania na ich terytorium. Polska przyznaje wysokie subwencje zagranicznym fabrykom, natomiast Malta stawia na przyciągnięcie małego i średniego biznesu." - komentuje Artur Kuczmowski, prawnik z Kancelarii Thompson&Stein.

 

Nowy adres biura w Warszawie

 

Od 10 kwietnia 2017 r. Kancelaria Thompson&Stein przeniosła się do nowego biura w Warszawie - ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa. Znajdujemy się na 5 piętrze. Nasi Klienci mogą korzystać z parkingu dla gości - wjazd od ul. Postępu lub od ul. Marynarskiej.

 

Fundacja Grzegorza Krychowiaka

 

Kancelaria Thompson&Stein obsługiwała proces stworzenia Fundacji Grzegorza Krychowiaka oraz została wybrana do jej stałej obsługi prawno-księgowej.

 

OMS Fundacja Bartłomieja Kacprzaka

 

Kancelaria Thompson&Stein koordynowała powołanie Fundacji OMS, pomagającej młodym sportowcom, poprzez zapewnienie m.in. opieki medycznej, trenerskiej i szkoleniowej. Do obowiązków Kancelarii należało przygotowanie statutu fundacji, aktu powołania, przeprowadzenie procesu rejestracji oraz przygotowanie aktów wewnętrznych niezbędnych do działalności Fundacji. Dział księgowy Thompson&Stein prowadzi bieżącą obsługę księgową Fundacji.

 

Przekształcenie firmy z branży transportu międzynarodowego

 

Zespół prawników Kancelarii Thompson&Stein doradzał przy przekształceniu spółki jawnej w spółkę komandytową, firmie z branży transportu międzynarodowego. Usługi Kancelarii obejmowały pomoc przy wycenie majątku spółki, przygotowanie dokumentacji wewnętrznej Spółki, przeniesienie licencji, pozwoleń do przekształconego podmiotu, przygotowanie aktów prawnych.

 

Thompson&Stein doradcą prawnym oraz audytorem Spółki CG Trans oraz jej marki Tree Factory.

 

W ramach obsługi prawnej Kancelaria odpowiadać będzie m.in. za przygotowanie umów z kontrahentami, reprezentowanie Spółki w kontaktach z władzami samorządowymi, przygotowanie międzynarodowych transakcji zakupowych. Thompson&Stein będzie przeprowadzi audyt plantacji drzew prowadzonych przez Klienta. Tree Factory specjalizuje się w usługach dla rolnictwa, planowaniu, prowadzeniu plantacji drzew, sprowadzaniu do Polski oraz sprzedaży sadzonek.

 

Kolejny rok z Arskom Group

 

Grupa Thompson&Stein po raz kolejny została wybrana do obsługi prawnej największej w Polsce agencji marketingu sportowego-  Arskom Group. Kontrakt obejmuje pełną obsługę prawną Arskom Group, w tym negocjacje z polskimi i zagranicznymi kontrahentami, z branży sportowej, technologicznej i zakładów wzajemnych.